1 Ekim 2014 Çarşamba 00:53
Köşe Yazarımız Olmak İster misiniz? Başvurmak için tıklayın.
Fikrini Söyle: Mardin emlak fiyatları.

Dışişleri Bakanlığı ile Kürt Konseyi, Rojava'yı Görüşecek

Haber: Dışişleri Bakanlığı ile Kürt Konseyi, Rojava'yı Görüşecek
06 Ekim 2013 Pazar - 19:52 Haberler.Com [5151713]

Suriye'nin kuzeyini yöneten ve yarısı PYD'lilerden oluşan Kürt Yüksek Konseyi'nden bir heyet, Dışişleri Bakanlığı ile görüşmek için Türkiye'ye geldi.Heyetin Ankara temaslarında bölgedeki gelişmeleri aktarıp, sınır kapılarının insani yardıma açılmasını isteyeceği ve El Kaide grupları ile süren çatışmalara ilişkin detay verecekleri öğrenildi.

TÜRKİYE'YE GEÇTİLER

Suriye kaynaklı ANHA haber ajansı, bölgede faaliyet gösteren Kürt örgütlerinin oluşturduğu Kürt Yüksek Konseyi üyelerinden İlham Ehmed, Ebdulselam Ehmed, Mistefa Meşayix ve Mehemedê Musa'dan oluşan heyetin dün öğleden sonra Rojava'nın Dirbêsiyê ilçesinden Mardin'in Kızıltepe ilçesinin Şenyurt beldesindeki sınır kapısından Türkiye'ye geçtiğini duyurdu. Milliyet'in haberine göre, dün akşam Mardin üzerinden Diyarbakır'a geçen heyet üyelerinin bugün Ankara'ya geçeceği öğrenildi. Ankara'da Dışişleri yetkilileri ile görüşecekleri ileri sürülen heyetin ayrıca bazı Avrupa ülkeleri büyükelçileri ile de bir araya gelecekleri bildirildi.

PYD EŞBAŞKANI DA GELMİŞTİ

PYD Eşbaşkanı Salih Müslim'de bir süre önce İstanbul'a gelmişti. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun davetlisi olarak ilki 23 Temmuz'da, ikincisi 13 Ağustos'ta iki kez İstanbul'a gelen Müslim, Dışişleri yetkilileri ile biraraya gelmişti. Kürt Yüksek Konseyi'nin ziyaretinin, Rojava'da geçici yönetim çalışmalarının sürdüğü ve Cenevre Konferansı tartışmalarının yapıldığı bir dönemde Türkiye'ye gelmesi dikkat çekti.

İlgili Yorumlar
Toplam 34 yorum
  • TOROSLU: isiniz gücünüz hayal kurmak. kaba yellenince mangalda kül birakmamisin. orta asya ya nasil göndereceksiniz? hangi orduyla? hangi gücle? dünyanin 1000 senedir beceremedigini salvarli kekolar mi yapacak? istersen biraz söyle nerede durdugunuza bakinda haddinizi bilin. elbet bu hükümet bir gün düser, o zaman tekrardan elimizi öpmek icin dizinizin üstüne cökersiniz.
  • YİĞİT MERT YILMAZ: eğer arkadaşıon tospağa ise sende sürüngensin atalarımız dedelerimiz birlikte çarpışmış ama sen bunu kabul etmiyorsan sen solucan bile deilsin.haddini bil kendi adına konuş kim sürünüyor sence dağlarda suriyede ddoğrudur aldığınız haraçlarla eroinlerle verilen gençleri zzzorla tehditle götürüyor sonrada kendini sürüngenden farklımı görüyorsun.gelde doğudaki gençlerin madde bağımlılığına bak kaç kişi kullanıyor pkk ya yardım edeceksiniz diye küçöük çocukları zehirlemniz yetmiyormu.haddini billll.Bende doğulu olarak kürrt olarak bu vatana hainlik edenin karşısındayız bunu bilesin.çapulcularla gideceğin er varsa git haddini billl.
    (1)
  • MARDİN: Rojawa Kürdistanin dört parcasindan sadece kücügüdür kim nereye gidiyor Kim Kimi kovacak Zaman gösterir ya kardesce yasamayi ögrenirsin Yoda Orta asya ya geri gidersin Zaman Sizin zamaniniz ötersiniz yarin öbür gün kuzu gibi olursunuz tabiki senin gibilere
    TOROSLU: isiniz gücünüz hayal kurmak. kaba yellenince mangalda kül birakmamisin. orta asya ya nasil göndereceksiniz? hangi orduyla? hangi gücle? dünyanin 1000 senedir beceremedigini salvarli kekolar mi yapacak? istersen biraz söyle nerede durdugunuza bakinda haddinizi bilin. elbet bu hükümet bir gün düser, o zaman tekrardan elimizi öpmek icin dizinizin üstüne cökersiniz.
  • CİNALİ: Durmak yok bop a devam, uyu cin ali uyu
  • HAKAN: Neyin Pazarlığını Yapacaksınız acaba Bu sefer?
Yorumunuzu Yazın
Toplam 34 yorum
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde MardinHaber.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Say